Videa

Je povzbudivé, když někteří interpreti nestárnou. Takto by šli označit Rišo Čanaky a Mária Podhradská, o kterých jsme zde psali od samotného vzniku webu. Nestárnou proto, že s příchodem vlastních dětí na tento svět změnili svůj styl a zaměřili se na tvorbu písní pro děti a celou jejich rodinu. Díky tomu začaly vycházet jedno CD za druhým, pak se přidalo natáčení vlastních DVD s vyprávěním o kouzelném světě s názvem Spievankovo. Úspěch byl překvapivý. Psalo se o nich, že na jejich koncerty chodí více lidí, jak na hvězdy showbyznysu. Jejich umění pracovat s dětmi se na koncertech často přeneslo i na dospělé.

Stálice slovenského worshipu, organizátoři mnoha akcí, především festivalu Campfest, kapela Timothy zveřejnili své zatím domluvené koncerty v tomto roce. Mezi nimi je zmínka i o českých zastávkách. Kde s nimi můžete vstoupit do chvály?

V rámci konference o evangelizaci, která se konala 23. a 24. listopadu v Olomouci, jsem měl tu čest mezi mnoha význačnými hosty promluvit o projektu Křesťan a hudba a inspirovat zájemce, jak je možné využít Youtube pro evangelizaci. Můj workshop nesli název Evangelizace skrze Youtube.

Jak zněla jeho anotace?

Každý nástroj může člověk použít k dobru nebo zneužít ke zlu. Internet je taky takový nástroj, najdeme zde spoustu dobrého a krásného. Videa na Youtube se díky tomu mohou stát nástrojem evangelizace. Ať již to je skrze hudbu, inspirační videa, kázání a mnohé další. Kde je hledat a jak je využít?

S oslavami 200 let od prvního zaznění snad nejznámější vánoční koledy současnosti je spojeno, že jsme se o jejím vzniku mohli dočíst v posledních dnech v mnoha médiích. Vybírám z nich ČT24 a taky Radiožurnál. Oslavy mají i samostatný web, na kterém je možné se dočíst i dojemnou historii s názvem Píseň míru.

Přiznám se, že když objevím nějaký zajímavý hudební projekt, nedá mi to, abych jej nenechal přeložit a otitulkovat. A jedním z takových je i projekt The Story. Jedná se o převyprávění některých příběhů Bible a biblických postav skrze písně. Pojďte se tentokrát nejenom začíst, ale zaposlouchat do Bible.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz