Je zajímavé, jak se naše cesty občas propletou. Jednou mi napsal jeden vojenský kaplan jménem Zdík Jordánek, že slyšel o mém zájmu o křesťanskou hudbu. Několikrát jsme se setkali, abychom si vyměnili své zkušenosti a popovídali o svých oblíbených kapelách. Než odjížděl na svoji poslední misi do Afganistanu, tak jsme spolu mluvili o P.O.D. a o tom, jak za nimi s poděkováním přišli vojáci, kteří byli na misi v Iráku a děkovali jim za jejich hudbu, která je držela nad vodou v těžkých chvílích. On zase pro změnu znal ze své předchozí mise kapelu Casting Crowns.

Dostal se k ní tím, že američtí vojáci neměli na misi svého kaplana, tak jej prosili, jestli by mohl pro ně sloužit mše. Pak mu jako výraz díků dali CD Casting a on poprvé nějak začal objevovat, co se v textech a hudbě této kapely skrývá. Vlastně Casting nastartovali jeho zájem o další kapely.
Jendou mi napsala Anička Macková, že má od Casting nějaké texty a jestli bychom je nechtěli na naše stránky. Když jsem zjistil její velké nadšení pro tuto kapelu, tak mě napadlo, jestli by nechtěla o nich rozjet blog. Ona souhlasila a tak vám jej chceme společně představit. Když jsem si četl její odpovědi k otázkám, které jsem jí poslal, tak jsem se musel usmát, protože v pozadí všeho zase stojí Zdík. Takže bych Zdíkovi i Aničce za srdce rád poděkoval za jejich nadšení nejenom pro tuto kapelu.
Zdíku, díky za překlady!
Ani, díky za blog a těšíme se na to, co vše se tam objeví!

Zkus se nám trochu představit a prozradit, jak jsi se vlastně dostala ke Casting Crowns?
No, jak se představit… Jsem normální věřící holka. Mám ráda čokoládu, zmrzlinu a fakt mě potěší, když strávím pěkný čas s přáteli. Nemám ráda smradlavý ponožky a pesimistický pohled na svět. No a když se zadaří, tak ze mě jednou bude paní učitelka (chudáci děti… !:-).
Jezdím na animátory, kde měl jednou vojenský kaplan Zdík Jordánek přednášku o utrpení. Během ní nám pouštěl písničku
Praise You In This Storm. Líbila se mi, ale v tu chvíli mě ještě moc neoslovila. Úplnou náhodou jsem si na ní vzpoměla na podzim, když jsem měla pocit, že se mi nic nedaří. Hodně mi pomohla. A odtud už byl jenom kousek k tomu, abych se začala zajímat o celou skupinu Casting Crowns…


Čím Tě tak nadchli? Můžeš nám je tímto představit?
Přiznám se, že hudbě moc nerozumím, takže těžko můžu hodnotit kvalitu jejich hudby. (Ale moc se mi líbí i to!!) Casting Crowns mě stále znovu a znovu oslovují hloubkou svých textů. Taky je mi sympatické, že kromě hudby stíhají ještě spoustu jiných věcí - vedou spolča, modlitební skupinky a tak… Jsem ráda, že existuje skupina, jako jsou oni…

Znám jejich nasazení pro práci s mládeží, jejich touhu mluvit o vztahu ke Kristu, který se ale má projevovat především v našem životě a nejenom v prázdném mluvení o Něm. Pomohli třeba i Tobě nějak na cestě prohlubování víry?
V jejich textech se často objevuje myšlenka, že Bůh je všemohoucí, a že přes naše slabosti a selhání nás dokáže použít ke svým záměrům. Uvědomila jsem si, že bez Boží pomoci bych opravdu nebyla nic a že se nemusím bát spolehnout se na Jeho moc, lásku a pomoc. Akorát mi to pořád nějak moc nejde, je to běh na dlouhou trať…


Ve světě jsou známí díky svým textům, které nám křesťanům nemusí znít líbivě (např. Does Anybody Hear Her. ). Který text je pro tebe od nich takovou srdeční záležitostí?
Těžko říct, pořád se to mění. Hodně mě oslovil text Love Them Like Jesus. Hodně si uvědomuju, že jsou chvíle, kdy nejde udělat nic jiného, než obejmout druhého člověka a být s ním v jeho těžkých chvílích. A opravdu není potřeba nic navíc říkat.
Myslím, že je dobře, že jejich texty nás občas „nadzvednou“… Třeba nám to pomůže něco zlepšit !:-)


Blog je řekl bych v plínkách, zrozený minulý pátek, na co všechno se můžeme těšit?
Je potřeba ještě hodně zapracovat na vzhledu, je opravdu ještě v plenkách. Ráda bych taky doplnila profily všech členů skupiny, dodala překlady, které mám k dispozici (Díky všem překládajícím!) a když bude něco nového, tak by se to tam samozřejmě mělo taky co nejdřív objevit…


Co bys chtěla vzkázat všem fanouškům (díky Tobě třeba i budoucím:-) Casting Crowns?
Líbí se mi to, co vzkázal fanouškům Andy Williams, který hraje na bicí: „Přečtěte si Jan 14:12-14 a věřte!“
Tak ať to Vám všem jde a ať se Vám daří! :-)

„Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci. A o cokoli budete prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu. Budete-li mne o něco prosit ve jménu mém, já to učiním.“ (Jan 14,12-14)

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz